single-image

Bitcoin Düşüyor BitMEX Kayıp Yaşıyor

Mart ayının ikinci haftasıyla beraber düşmeye başlayan Bitcoin’den iyi haber henüz gelemedi. Üstelik BitMEX cephesinde de kayıplar yaşanmaya başladı. Böylece Bitcoin fiyatları düşmeye, BitMEX değer kaybı yaşamaya devam ediyor.

Mart’tan Beri Bitcoin ve BitMEX Yükselişe Geçemedi

12 Mart 2020 tarihi ile birlikte düşmeye başlayan Bitcoin, hızla aşağı doğru inmeye devam ediyor. Durum böyle olunca sadece Bitcoin değil; BitMEX’te kayıp yaşıyor. Yaşanan kayıp gün geçtikçe artıyor. Kripto para ve özellikle Bitcoin takipçileri BitMEX’in yaşadığı kayıplar sonucunda tedirginlikleri gizleyemiyor. Yaşanan düşüşle birlikte BitMEX’in CEO’su bazı açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklamalarla Bitcoin yatırımcısına biraz da olsa umut ışığı yakmayı başardı. Yapılan açıklamaların ardından Bitcoin yatırımcıları yatırımlarından vazgeçmemeye başlayarak; yeniden kripto para piyasasını canlandırmaya başladılar.

BitMEX Son Sürat Düşüşe Geçiyor

12 Mart günü kripto para piyasası için kara günler yaşanmaya başladı. Bitcoin kur değeri birden yere adeta çakıldı. Gün sonunda değer; 3700 Dolar’a kadar geriledi. Tabi tüm yatırımcılar BitMEX’i merak etmeye başladı. Uzun bir süre BitMEX’e giriş yapılamadı. Bitcoin’in düşmesiyle offline konuma geçen BİTMEX tam tamına 45 dakika boyunca açılmadı. Bu süre zarfında pek çok kripto ve Bitcoin yatırımcısı; emeklerinin ve yatırımlarının boşa gittiğini düşünmeye başlamıştı. Ancak 45 dakika sonra beklenen çevrimiçi olma durumu gerçekleşti. Birçok yatırımcı rahat nefes aldı. BitMEX’in açılmasına rağmen; Bitcoin fiyatları ve kuru yükselişe geçmedi. Alınan nefesler yeniden tutulmaya başladı. BitMEX değerleri de BTC kuru ile doğru orantılı olarak aşağı doğru inmeye ve sert düşüş yaşamaya başladı. O günden beri de düşüş devam etmekte.

BitMex CEO’su Açıklamalarda Bulundu

Yaşanılan düşüşlerin ardından BitMEX’in CEO’su bazı açıklamalarda bulundu. Arthur Hayes yaptığı açıklamalarla pek çok Bitcoin yatırımcısına da umut ışığı olmayı başardı. Bitcoin fiyatları için şuanda 3000 Dolar seviyesinde olduğunu ancak bu düşüşün çıkışı olacağını söyledi. 2020 yılının sonuna doğru şuanda görülen 3000 Dolar seviyesindeki kurun 20.000 Dolar’a kadar yükseleceğini ifade etti. Bahar aylarında Bitcoin fiyatları için yükselişe geçecek tahminde bulunan başarılı CEO, yeşil ışık yaktı.

Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için bizi, Twitter adresimizden takip ediniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like