single-image

Bitcoin Düştü Coinbase Çöktü

Bitcoin’de yaşanan büyük düşüş kripto para borsasına büyük zarar verdi; Coinbase çöktü! Son zamanların en çok konuşulan kripto para birimlerinden olan Bİtcoin’de hareketlilik sürüyor. Yarılanma öncesinden başlayarak yükselmeye devam eden para biriminin son günlerde büyük bir ivme kazanması heyecan yaratmıştı. Ayrıca analistler ve yatırımcılar tarafından yükselmenin devam edeceğine dair yapılan açıklamalar neticesinde alımların artmaya başladığına dikkat çekilmekteydi. Dün yaşanan düşüşün ise son derece yıkıcı bir etkiye sahip olduğuna dikkat çekiliyor.

10 bin dolar seviyesini aşan ve son birkaç gündür 10 bin doların altına gerilemeyen Bitcoin dün 1.500 dolarlık kayıp yaşadı. Meydana gelen 1.500 dolarlık düşüş sonrasında uzun süreden beri ilk kez Bitcoin 8 bin doların altına gerilemeye başladı.

Düşüşün Ardından Coinbase Çöktü

Dünyanın önde gelen kripto para borsaları arasında yer alan Coinbase’in çökmesi neticesinde büyük zarar göreceği ifade ediliyor. Bitcoin’in yaşadığı büyük düşüşün hemen ardından yaşanan sistem çökmesi sebebiyle yatırımcılar işlem yapamadı. Yaşanan büyük düşüşe karşı önlem alamayan yatırımcıların büyük zararlara uğradıkları belirtiliyor. Volatiliteye önlem alamayan yatırımcılar tarafından olaydan kripto para borsası sorumlu tutuluyor.

Bitcoin’in iniş çıkış yaptığı her dönemde benzer problemlerin daha önce de yaşandığına dikkat çekiliyor. Borsanın para kaybı yaşamamak adına bilinçli olarak yaptığına dair de iddialar konuşuluyor. ABD’nin en popüler kripto para borsası olması sebebiyle 8 milyar doların üzerinde bir değere sahip olduğu biliniyor.

Güven Problemleri Yaşanmaya Başladı

Yatırımcıların kripto para borsasına olan güvenlerinde büyük bir problem yaşanmaya başladı. Uzmanlar tarafından konuya dair yapılan değerlendirmelerde borsanın büyük bir değer kaybı yaşayacağı belirtiliyor. Bitcoin’de yaşanan düşüş ve ardından borsanın çökmesi üzerine yatırımcıların öfke dolu yorumları dikkatlerden kaçmıyor. Ayrıca birçok kişinin borsa değişikliğine gideceğine dair yorumlar yapmış olduğu da görülüyor.

Yetkililer tarafından konuyla ilgili yapılmış resmi bir açıklama bulunmuyor. Yatırımcıların zararlarını karşılamak için herhangi bir adımın atılıp atılmayacağı da bilinmiyor. Yatırımcılar ve borsanın kullanıcıları tarafından kısa sürede yetkili bir ağızdan açıklama yapılması bekleniyor. Açıklama yapılmadığı her dakika yatırımcı kaybının yaşanmaya devam ettiğini de ifade etmek gerekiyor.

Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için bizi, Twitter adresimizden takip ediniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like