single-image

Bitcoin Analizleri Karmaşık Seyrediyor

12 Mayıs tarihi sonrasında Bitcoin analizleri konusunda büyük bir zorluk yaşandığı görülüyor. Kripto dünyasının önde gelen analistleri dahi tahmin yapmakta zorlandıklarını ifade etmeye başladılar. Kripto para dünyasında meydana gelen gelişmeleri yakından takip edenlerin bileceği üzere 12 Mayıs tarihi Bitcoin için kritik bir öneme sahipti. 12 Mayıs günü Bitcoin borsasında enflasyonu önlemek için yarılanma gerçekleştirildi. Her 4 yılda bir gerçekleştirilen yarılanma süreci tamamlanmasının ardından Bitcoin grafiklerinde zikzaklar yaşanmaya başladı. Bitcoin grafiklerinde yaşanan bu dengesizliğin ne zaman düzeleceği ve hangi yönde gideceği büyük bir merak konusu.

Ünlü analistlerin yarılanma öncesindeki tahminlerinin genel itibariyle gerçekleştiğine dikkat çekilmektedir. Her 4 yılda bir gerçekleşen yarılanma öncesinde Bitcoin değerinde belirgin bir artışın yaşandığı görülüyor. Analistler ve yatırımcılar için asıl önemli olan konunun yarılanma sonrasındaki çizilecek grafik olduğuna vurgu yapılmaktadır. Önümüzdeki aylarda Bitcoin’in nasıl bir grafik çizeceği konusunda iki farklı görüş bulunuyor. Analistlerin bir kısmı ayı sezonunda olunduğundan dolayı kısa bir süre içerisinde Bitcoin’in düşüş trendine gireceğini düşünüyor. Beklenen düşüşün 7600 dolar seviyeleri olması ise yatırımcıların endişe duymasına sebep oldu.

Bitcoin Analizleri İkilemi Devam Ediyor

Düşüş trendine gireceğini düşünen analistlerin tersine bir diğer grup ise çok kısa zamanda büyük bir yükseliş bekliyor. Tahminlerinde ayı sezonu içerisinde Bitcoin’in 12 bin dolar seviyesine çıkacağının altı çiziliyor. 12 bin dolar seviyesine yükseldikten sonra yükselişin devam edebilmesi için zamana ihtiyaç duyulacağına da vurgu yapılmaktadır.

12 Mayıs 2020 tarihi itibariyle 8400 dolar seviyelerinde işlem gören Bitcoin 13 Mayıs günü büyük bir sıçrayışla 9 bin doların üzerine çıktı. Bugünlerde ise Bitcoin 9800 dolar seviyesinde seyretmektedir.

Her ne kadar analistler arasında iki farklı görüş bulunsa da her iki grubun da bir noktada birleştiği dikkatlerden kaçmıyor. Analistler 10 bin doların Bitcoin için psikolojik bir seviye olduğunu ifade ediyorlar. 10 bin dolar seviyesinin aşılması durumunda tutunmanın ve yükselişin yaşanacağı beklenmektedir. Bitcoin borsalarında yaşanan dengesizliğin ne kadar devam edeceği bilinmiyor. Analistler kadar yatırımcılar da önümüzdeki günlerin grafiğini büyük bir merakla beklemektedirler.

Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için bizi, Twitter adresimizden takip ediniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like