single-image

Binance Çöktü! Borsa Erişim Sorunu İle Gündemde

Geçtiğimiz günlerde Çin merkezli kripto para borsası Binance çöktü. Yatırımcıların borsanın internet sitesine ve mobil uygulamaya giriş yapamadıklarını bildirmeleri üzerine birçok internet sitesinde konuyla ilgili haberler yayınlanmaya başladı. İlk dakikadan itibaren sorunun çözümü için çalışan Binance ekibi, kısa süre içerisinde problemi gidererek konu ile ilgili açıklama yaptı.

Popüler Kripto Para Borsası Binance Çöktü

İşlem hacmi ve marka bilinirliği ile dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance erişim sorunu ile gündeme geldi. 15 Nisan günü Türkiye saati ile 16.00 yakınlarında başlayan erişim sorunu yatırımcıların borsaya bir süre erişim sağlayamamasına neden oldu. Kullanıcıların bir kısmı siteye hiç erişim sağlayamadığını belirtirken bazıları ise erişimin son derece yavaş olduğunu paylaştı.

Günümüzdeki konumu itibariyle çok sayıda yatırımcıya ev sahipliği yapan borsanın erişim sorunları ile gündeme gelmesi ise pek iyi olmadı. Her ne kadar alternatif site üzerinden işlemlere devam etme imkânı sunulsa da özellikle döviz, kripto para gibi sürekli takip edilmesi gereken yatırım araçlarına olan erişimin geçici süreyle de olsa kesilmesi durumdan haberdar olmayan yatırımcıların zarara uğramasına neden oldu.

Çok sayıda kullanıcının bağlantıya geçmesi nedeniyle Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Binance ekibi, sorunun DNS servis sağlayıcısından kaynaklandığını ve durumu çözüme kavuşturmak için çalıştıklarını belirtti. Yatırımcıların mal varlıklarının güvende olduğunu belirten Binance, herhangi bir kayıp yaşanmayacağının altını çizdi. Yaptığı açıklama ile yatırımcıların gönlünü rahatlatan kripto para borsası aynı zamanda işlem yapmaya devam etmek isteyen kişilerin alternatif borsa üzerinden işlemlerini gerçekleştirebileceğini de ifade etti.

16.00 civarında meydana gelen sorun, yarım saatlik bir kesintinin ardından giderilerek borsa tekrardan yatırımcıların kullanımına sunuldu. Bu süreçte kullanıcılar ile iletişimini kesmeyerek süreci iyi bir şekilde yöneten borsa Twitter hesabından açıklamalarda bulundu. Binance, her ne kadar bir sorun ile kullanıcıların karşısına çıksa da kendisine olan güveni korumayı başardı.

Dünyaca ünlü kripto para borsası Binance, iyi yönetilen panik yönetimi ile süreci en iyi şekilde kontrol etmeyi başardı. Yaklaşık yarım saat süren kesintiye rağmen alternatif internet sitesi üzerinden hizmet vermeye devam eden borsa, bu süreçte de yatırımcılara olağan dışı durumlara hazırlıklı olduğunun en iyi şekilde gösterdi.

Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için bizi, Twitter adresimizden takip ediniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like