single-image

BiLira BTSE’de Listelenmeye Başladı

Yaşanan son dakika gelişmesi BiLira yatırımcılarında büyük bir şaşkınlık yarattı. Kripto para birimi vadeli işlem borsası olarak bilinen BTSE, dikkat çekici bir adım atarak Türk kripto dünyasının gündemine ilk sıradan girdi. Alınan yeni kararla birlikte TRYB kripto para birimi BTSE’de listelenmeye başlandı. Bugün itibariyle listelere giren TRYB, borsanın spot piyasaları içerisinde USDT ile işleme alınıyor.

Kripto para birimi vadeli işlem borsası kurucusu ve mevcut CEO’su tarafından alınan kararla ilgili olarak resmi açıklamalarda bulunuldu. CEO tarafından yapılan açıklamalara göre BiLira’nın listelere alınmasında Türk kullanıcılarının düşünülmesinin büyük bir etkisi bulunuyor. Listelere alınan TRYB sayesinde borsadaki Türk kullanıcılar daha düşük ücretler karşılığında ödemelerini yapma fırsatı bulacak. Düşük işlem masraflarının yanı sıra işlem sürelerinde de ciddi bir kısalmanın yaşanacağına dikkat çekiliyor.

BiLira ile Türkiye’de Kripto Para Kitlesi Hızlı Bir Artış Gösteriyor

Kripto para dünyasında meydana gelen gelişmeleri yakından takip edenlerin bileceği üzere BTSE, Türkiye pazarına 2020 başlarında girdi. BTSE’nin Türkiye pazarına girmesinin üzerinden oldukça kısa bir süre geçmiş olmasına rağmen sayısal veriler BTSE’yi mutlu ediyor. CEO’nun Türkiye pazarına dair yaptığı değerlendirmelerde de bu mutluluk hissediliyor. Türkiye pazarında güçlü ve sürekli büyüme trendi gösteren bir kripto para topluluğunun bulunduğuna dikkat çekiliyor. TRYB’nin listelere alınma kararının arkasında da Türk kullanıcılarının TL üzerinden katılım taleplerinde büyük bir artışın yer aldığı belirtiliyor.

TRYB direktörlerinden Vidal Artditi’nin ifadelerinde de Türkiye’nin kripto para okur ve yazarlığı alanında nüfusa oranlandığında üst sıralarda yer aldığına dikkat çekiliyor. Türk vatandaşlarının riskten korunma amacıyla kripto para birimlerini tercih ettiği ifade ediliyor.

Günlük Hayat ile Entegrasyon Süreci Devam Ediyor

Uluslararası alanlarda atılan yeni adımlarla birlikte Türkiye’de de kripto para birimlerinin günlük hayat ile entegre olacağı tahmin ediliyor. Günlük hayat ile entegrasyon sürecinin tamamlanmasının ardından ise TRYB para biriminin çok daha güçlü bir konuma geleceği düşünülüyor. Önümüzdeki süreçte ülkemiz sınırları içerisinde kripto para birimlerinin çok daha etkin bir şekilde kullanılacak olması büyük bir heyecan yaşatıyor. Kripto para dünyasında gelişmeler tahmin edilenden çok daha hızlı bir şekilde olgunlaşmaya devam ediyor.

Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için bizi, Twitter adresimizden takip ediniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like