single-image

Amerika’da Yaşanan Olaylar Kripto Paraları Etkiliyor

Amerika’da yaşanan olaylar birçok alanda olduğu gibi kripto para endüstrisinde de etkisini gösteriyor. Tüm dünya koronavirüs pandemisiyle mücadele ederken bir de Amerika’da oldukça büyük çaplı protestolar yaşanmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde Amerikan polisi tarafından yakalandığı sırada boynuna basılmak suretiyle işkence edilerek öldürülen siyahi George Floyd olayından sonra Amerika genelinde 30’dan fazla eyalette devlete ve polise karşı protestolar başladı. Milyonlarca Amerikalının katıldığı protesto gösterilerinde binlerce iş yerinin yağmalanmaya başladığı haberleri geliyor. Sosyal medyadan yapılan paylaşımlarda da devlete ve şirketlere ait birçok binanın da yakıldığına dair görüntüler görülüyor.

Yaşanmaya devam eden tüm bu protestolar neticesinde kripto paralarda da hareketliliklerin meydana gelmeye başladığı ifade ediliyor. Sıkı bir Bitcoin yatırımcısı ve TV sunucusu Max Keiser tarafından gelişmelere dair dikkat çekici bir paylaşım yapıldı. Max’a göre dünya genelinde yaşanan pandemi ve ardından başlayan Amerika’daki protestolar sebebiyle Bitcoin gibi güçlü para birimleri yukarı yönde grafik çizmeye başladı. İnsanların dünya genelindeki yaşanan olaylar neticesinde geleneksel ülke para birimlerine güvenlerinin kalmadığına dikkat çekiliyor. Ayrıca paylaşım yaptığı kitleye de Max Keiser tarafından Bitcoin almaları konusunda tavsiyeler verildiği görülüyor.

Amerika’da Yaşanan Olaylar Ekonomiye Darbe Vuruyor

George Floyd’un işkence neticesinde polis tarafından öldürülmesi ülkede büyük bir tepkinin ortaya çıkmasına sebep oldu. Gerçekleştirilen protestolarda ABD Başkanı Donald Trump’a büyük bir öfke duyulduğu dikkatlerden kaçmıyor. Uzmanlara göre olayların daha da büyümesi neticesinde koronavirüs pandemisinin de etkisiyle ABD ekonomisinin büyük bir zarar göreceği düşünülüyor. Bu gibi kriz sayılabilecek durumlarda FED’in sürekli olarak dolar bastığı biliniyor. Doların fazla basılması neticesinde birim olarak değersiz bir hale geleceği tahmin ediliyor.

Tüm bu ekonomik sebeplerden dolayı yatırımcıların Bitcoin gibi kripto para birimlerine eğilim gösterdiği biliniyor. Kripto para endüstrisinde alımların artmasıyla birlikte ticaret hacmi genişleyecek ve süreç içerisinde kripto para birimlerinde genel bir yükselme meydana gelebilecektir.

Geleceğin para birimleri olarak görülen kripto paraların yaşanan krizleri dahi fırsata çevirebilmesi dayanıklılık sınırlarının oldukça yüksek olduğunu gözler önüne seriyor. Özellikle dolar zaman içerisinde güvenilir liman olmaktan uzaklaşmaya devam ediyor.

Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için bizi, Twitter adresimizden takip ediniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like