single-image

Amerika’da Koronavirüs Yardımlarıyla Bitcoin Alınıyor

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı, geçtiğimiz haftalarda Amerikan vatandaşlarına destek verileceğini açıklamıştı. Yardım paketlerinin dağıtılması ile vatandaşlar çeklerini bankalardan almaya başladı. Popüler kripto para borsalarından Coinbase ise vatandaşların aldıkları yardımları Bitcoin satın almak için kullandığını ifade etti. Peki gerçekten Amerika’da koronavirüs yardımlarıyla Bitcoin alınıyor mu?

Coinbase, son günlerde Bitcoin alımındaki artışın Amerika’da yapılan korona virüs yardımlarından kaynaklanmış olabileceğini düşündü ve araştırmalara başladı. Birçok yatırımcının 1200 dolar değerinde BTC satın alması bu ihtimali güçlendiren en büyük neden oldu. İlgili borsanın CEO’su Brian Armstrong, geçtiğimiz günlerde Twitter hesabından bir grafik paylaşarak bu ivmelenmeye anlam veremediğini belirten bir emoji ile paylaşımda bulunmuştu.

Amerika’da koronavirüs yardımlarıyla Bitcoin alınıyor

Lider kripto para birimi Bitcoin’de ayılar ve boğaların savaşı devam ederken kripto paraya bir destek de Amerikan vatandaşlarından geldi. Donald Trump’ın açıklamış olduğu 1200 dolar değerindeki yardım paketlerini kripto para piyasasında değerlendirmek isteyen vatandaşlar portföylerine yeni BTC’ler ekledi. Bir taraf Bitcoin’in daha düşük değerden işlem görmesini isterken diğer bir taraf ise piyasanın yükselmesinden yana. Tüm bunlar olurken an itibariyle BTC ise 7085 dolardan işlem görmekte.

Bitcoin’in herhangi bir merkezi kurum ya da kuruluşa bağlı olmaması ve para transferlerinin güvenli bir şekilde sağlanabilmesi insanları bu kripto para birimine çeken en büyük unsur. Dünyanın COVID-19 ile mücadele ettiği bu günlerde ileriyi göremeyen insanların tedirginlikleri ise onları bu piyasaya çeken bir başka faktör.

Amerika’da 1200 dolar değerinde yardım paketleri dağıtılmaya devam ederken bir diğer husus ise Tim Ryan ve Ro Khanna tarafından Demokratlar Meclisi’nde gündeme getirilen yasa tasarısı. Vatandaşlara ekonomik düzen eski haline gelene kadar 2000 dolarlık yardım yapılması talep edilen bu yasa tasarısının meclisten geçmesi kripto para piyasasında tüm dengeleri değiştirebilir. Vatandaşların ilerleyen zamanda bu yardım paketlerini Bitcoin’e yatırması kısa sürede bir yükselişin fitilini ateşleyebilir.

Coinbase’nin ortaya attığı iddia doğrultusunda yatırımların devamı gelirse kısa süre içerisinde Bitcoin’in çok daha yüksek değerden işlem görmesi mümkün. Yarılanma, boğaların ve ayıların savaşı derken Bitcoin gündemi ise oldukça yoğun. Bu yatırımların ne kadar devam edeceği ve Bitcoin’de piyasaların ne olacağı ise henüz bir sır.

Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için bizi, Twitter adresimizden takip ediniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like