single-image

Airdrop Nedir Mantıklı Mı Nasıl Alınır?

Birçok bilgisayar oyuncusunun aşina olduğu Airdrop sözcüğü, kripto para dünyasında da karşımıza çıkmaya devam ediyor. Kripto paralara ilgi duyan herkesin mutlaka en az bir kere karşısına çıkan Airdrop’lar, kullanıcılara her geçen gün karşılıksız para dağıtıyor. Peki bu nasıl oluyor, kripto para dünyasına adım atan kişilerin sıkça duyduğu Airdrop nedir?

Airdrop Nedir?

Airdrop, kripto para borsasına yeni giriş yapacak kripto paraların kendisini kullanıcılara pazarlamak için tercih edebileceği en kazançlı yöntemlerden birisidir. “Gökten para yağıyor” deyimi ile özdeşleştirilen bu pazarlama yöntemi, yurtdışında oldukça popüler olan kazan kazan mantığı ile çalışıyor. Airdrop ile hem alan hem de veren memnun kalıyor, durum böyle olunca buna çıkar ilişkisi demek de haliyle pek yanlış olmuyor.

Peki bu olay neden çıkar ilişkisi olarak değerlendiriliyor? Airdrop ile bir kripto paraya sahip olan kullanıcıların büyük bir kısmı borsaya açılır açılmaz düşük fiyattan elindeki kripto paraları satma yoluna başvuruyor. Küçük bir kısmı ise içinde minik bir umutla değerleneceği günü bekliyor, tıpkı pizza karşılığında 10.000 Bitcoin (bugün 10.000 BTC’nin Türk Lirası cinsinden karşılığı tam 453.200.000 TL, hayır yanlış okumadınız) sahibi olan habersiz kurye gibi…

Airdrop’lar Gerçekten Mantıklı Mı?

Dışarıdan bakıldığında Airdrop’lar sizden herhangi bir maddi beklenti içerisinde olmayan ve karşılıksız para dağıtan mükemmel çalışmalar gibi görünüyor. Ama her şey bu kadar saf ve iyi niyetli mi? Aslında bakıldığında evet, her şey bu kadar saf ve iyi niyetli ancak kripto para dünyasında olduğu gibi bu konuda da çeşitli riskler yok değil. Şöyle ki, bildiğiniz üzere kripto paralar dönem dönem yükselişe geçerek yatırımcılarına devasa kazançlar sunuyor. Bu durum göz önünde bulundurulduğunda herhangi bir yatırım yapmadan yalnızca birkaç adımda kripto para sahibi olmak ve bu para biriminin yükselişe geçerek para kazandırdığı bir senaryo sizce de oldukça çekici değil mi?

Biraz önce de bahsettiğimiz gibi kripto para dünyası risklerle dolu olması nedeniyle her an gelişebilecek olaylara karşı tetikte olmanız gerekebiliyor. Hal böyle olunca Airdrop’dan elde ettiğiniz kripto paraların hiç değerlenmeyeceğini de göz önünde bulundurmak gerekiyor. Ancak hiçbir yatırım yapmadığınızı da hesaba katarsanız aslında bunun pek de bir zarar olmadığını söylemek mümkün. Yani aslında tüm riskler hiçbir para ödemediğiniz kripto paranın değer kazanmamasından öteye gidemiyor. Bu da Airdrop’ları son derece güvenli bir konumda tutmayı başarıyor.

Airdrop Nasıl Alınır? Nereden Takip Edilir?

Airdrop’ları kaçırmamak için kripto para dünyasını takip etmek ve diğer yatırımcılar ile ortak bir platformda buluşmak büyük önem taşıyor. Kripto para yatırımcıları genellikle Rus yapımı mesajlaşma uygulaması Telegram’ı tercih ediyor. Özel bilgilerinizi diğer kullanıcılar ile paylaşmadan sohbet etme imkanı ve binlerce kişilik Telegram kanalları ile yatırımcılar günün 24 saati sürekli iletişim halinde kalarak hiçbir gelişmeyi kaçırmıyor. Eğer siz de iyi bir yatırımcı olmak istiyorsanız bir Telegram kullanıcısı olmanın vakti gelmiş demektir. Hemen Telegram kullanmaya başlayın ve popüler gruplardan birkaçının parçası olarak Airdrop’ları kaçırmayın.

Airdrop’ları elde etmek için iki farklı yol bulunuyor. Bunlardan ilki cüzdanınızda bulunun bir coin karşılığında size ekstra olarak yeni bir kripto para göndermek iken, diğer bir yöntem ise hesabınıza piyasaya yeni girmiş ya da girecek olan kripto para gönderilmesi oluyor. Aslında bakıldığında her ikisi de oldukça cazip ve kazançlı teklifler gibi görünüyor. Peki siz Airdrop’lar hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce bu sistem göründüğü kadar mantıklı mı yoksa yatırımcılara hayal mi satıyor?

Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için bizi, Twitter adresimizden takip ediniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like