single-image

ABD Karantinayı Kaldırıyor Bitcoin Artıyor

ABD Karantinayı Kaldırıyor Bitcoin Artıyor

Dünya borsalarında, para birimlerinde ve kıymetli madenlerde son dönemde yaşanılan karantinaların ciddi etkileri görülmektedir. Covid 19 pandemi tüm dünya ekonomilerine ciddi anlamda etkiler baş göstermiştir. Özellikle artık pandeminin merkezi olarak kabul edilen ABD ekonomisini aldığı darbeleri azaltmak için FED tarafından sürekli atılan adımlarla ekonomik toparlanma çabası durumu eski haline getirememiştir. Geçtiğimiz hafta ABD başkanı Donald Trump tarafından yapılan açıklamalar ile karantina sürecinin ekonomiyi çok ciddi zararlara sürüklediğini belirtmesi sonrası karantinanın kaldırılacağı konusunda sinyalleri vermiştir. Bu sinyaller sonrası kripto para piyasasında da hareketlilikler gözlenerek Bitcoin fiyatlarında artış gözlenmiştir. Çok hızlı bir artış olmamakla beraber BTC fiyatındaki bu hareketlilik ABD tarafından atılan ve ileride atılacak adımlarla daha hareketli bir süreç geçireceğe benziyor.

ABD Karantina Süreci Ve Bitcoin Fiyatları

2020 yılı tüm dünyada hem ekonomik anlamda hem de sağlık anlamında çetin geçmektedir. Bu süreç ABD tarafından da yakından takip edildiğinde ABD merkez bankası tarafından neredeyse 2 trilyon dolarlık para basma hamlesi gelmiştir. Gelen bu para basma hamleleri ciddi tartışmaları da beraberinde getirmiştir. Yapılan her hamle sonucu dünya piyasalarından petrol fiyatlarına kadar etkileşimler gelmiştir. Özellikle geçen hafta karantinanın kaldırılacağına dair işaretler sonucu Bitcoin fiyatında artış gözlenmiştir. Bu artışla Ethereum fiyatında da % 7 civarında bir artış gözlemlenmiştir. ABD eyaletlerinde karantina süreçleri ile sürekli eylemlerin yapıldığı sağlıklı insanlar için karantina olmaması gerektiği söylenilmektedir. Bu süreç ilerleyen dönemlerde nelere yol açacağını bekleyip göreceğiz.

ABD Karantina Süreci ve FED Hamlelerinin Bitcoin Fiyatına Etkisi

Tüm dünya piyasalarında Nisan ayında FED tarafından basılan paraların etkileri gözlemlenmektedir. Özellikle ABD içinde karantina süreci konusunda açılan davalar, yapılan eylemler hem ABD üzerinde atılacak adımları hem piyasaların etkilenmesine yol açacak durumlara mimarlık etmektedir. ABD’li Eric Moustos eski bir polis memurudur. Kendisi karantina ile ilgili durumun sadece hasta olanlar için olması gerektiğini sağlıklı olan insanların karantinada tutulmaması gerektiğini ifade etmiştir. Halk hayatın normalleşmesi yönünde eylem yapmaya devam ederken Bitcoin fiyatları artış devam eder mi bunu ilerleyen günlerde göreceğiz.

Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için bizi, Twitter adresimizden takip ediniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like